Chraňte svůj zrak

posted in: Uncategorised | 0

Chraňte svůj zrak slunečními brýlemi s kvalitním UV filtrem !!!

Po koupání  jak v přírodních vodách, tak v chlorovaných bazénech, použijte desinfekční kapky  / například Ocuflash, Desodrop/ nebo umělé slzy /např. Hylo- preparáty, Tealoz/, hezky zklidní Vaše oči. Před sluněním pak rozhodně použijte na obličej a oční okolí kvalitní krém s UV filtrem !  

 
Přejeme Vám příjemné trávení letních dnů…  

Těší se na Vás náš kolektiv oční ambulance

Jaro je tu…

posted in: Uncategorised | 0

Vážení pacienti,

máme tady opět jaro, krásné roční období, které ale s sebou přináší i nástrahy pro alergiky. Níže přikládáme odkaz, kde si můžete nastudovat pylový kalendář, který Vám možná pomůže v odpovědi na svědění a slzení očí.

proalergiky.cz/pylove-zpravodajstvi

Dále uvádíme přehled základní protialergické péče, kterou si můžete ulevit sami. Nedojde- li ke zlepšení potíží ani po třech dnech kapání , vyhledejte pomoc denně mezi 7.30- 8 hod v naší ambulanci.

Také bychom Vás rádi informovali, že od května budete mít opět možnost se objednávat k pravidelnému vyšetření. Využívejte emailový systém nebo osobní kontakt ! Prosíme pacienty, kteří mají pravidlenou oční medikaci, aby si včas zajistili další balení kapek či léků, napište sms a pošleme Vám e-recept

Všem zároveň přejeme příjemné prožití Velikonoc !!  

Spolupráce s OPTIKY

Spolupráce s očními optikami

posted in: Uncategorised | 0

Prosíme pacienty, kteří potřebují pouze brýle, aby využívali vyšetření a předepsání brýlí v očních optikách. Pracují zde zkušení optometristé, kteří předepíší kvalitní brýle a provedou základní oční vyšetření. Pokud zde shledají jakoukoli odchylku od fyziologického nálezu, budou nás kontaktovat a s jejich doporučením vyřešíme po domluvě Váš problém. 

Naše ordinace výborně spolupracuje a doporučuje tyto optiky:

VH Optik- Vlaďka Hadamčíková, Ratibořská ul.- vedle Alberta

Optik Jamnický, Solná ul.

Za kvalitu práce těchto optometristů se absolutně zaručujeme.

Děkujeme Vám, velmi nám tímto pomůžete zkrátit objednací dobu v naší ambulanci.

Přejeme Vám příjemné prožití babího léta a celého podzimu, ať se Vám viry a jiné nemoci zdaleka vyhýbají a Vaše dobrá nálada neklesá s venkovní teplotou.Pamatujte na zvýšený příjem vitamínů a Luteinu pravidelnou konzumací ovoce a zeleniny, eventuelně i kvalitních vitaminových preparátů. V dobrých lékárnách- např. Lékarna Benu u divadla- naproti koule- Vám ochotně poradí s výběrem.

Máte-li na nás nějaký dotaz a nemůžete se k nám dostat, napište nám mail, rádi Váš problém touto cestou zkonzultujeme a pomůžeme Vám ho vyřešit.

Krásné dny a bystrý zrak Vám přeje kolektiv oční ambulance.

Co byste měli vedět o SLUNEČNÍCH BRÝLÍCH…

posted in: Uncategorised | 0

Sluneční brýle je vhodné nosit od ranného věku, i malé děti si na ně dobře a rychle zvyknou ! Ve slunečních brýlích se nám podstatně lépe snáší ostré paprsky, chrání naše oči před prachem, pylem, drobným hmyzem, navíc jsou krásným módním doplňkem!

Co je ale ze všeho nejdůležitější, chrání naši oční sítnici před působením UV záření. K tomu, aby tuto funkci plnily, je nutné, aby Vaše brýle měly dobrý UV filtr !! Nekvalitní brýle nám sice udělají subjektivní pohodu, ale naprosto nás nechrání. Právě naopak! Za tmavým sklem se nám rozšíří zornice, potlačí se naše přirozené ochranné reakce a škodlivé UV záření působí na podstatně větší plochu sítnice- používáním tmavých brýlí bez UV filtru můžeme naše oči velmi poškodit !! Je zdravější jít raději bez nich než v nekvalitních !!

Po dni stráveném na slunci a koupání je pro všechny oči příjemné a posilující kápnout si umělé slzy. 
Dopřejme jim také zvýšenou dávku luteinu, je obsažen v barevné zelenině a ovoci, není třeba užívat jej v tabletách.

Letní prázdniny

posted in: Uncategorised | 0

informujeme Vás o naší dovolené a změně ordinačních hodin během letních prázdnin.

Naše ordinace bude uzavřena :

7.-9.7.
28.7.
20.8.


V těchto dnech budou akutní případy – tzn. úrazy a náhle vzniklé potíže- ošetřeny v oční ambulanci Slezské nemocnice.
Budeme-li muset z technických či zdravotních důvodů cokoliv měnit, bude to oznámeno na stránkách nebo na info tabulích v čekárně.

Během prázdnin bude ordinační doba denně 7-13hod, akutní případy budou ošetřeny mezi 7-8hod, všechna další vyšetření a konzultace pouze po předchozí domluvě. Využívejte, prosím, objednávky cestou sms či mailu, nejpozději následující pracovní den Vás budeme kontaktovat.
Budete-li potřebovat akutní ošetření pro Vaše prázdninové hosty, je to možné na našem pracovišti, napište nám mail nebo se s Vašimi příbuznými či přateli dostavte mezi 7-8hod do naší ambulance.
Pokud se Vám rozbijí nebo poškodí brýle, využijte prosím, oční vyšetření a výrobu brýlí optometristy v oční optice. Výbornou spolupráci máme s VH Optik vedle Alberta na Holasické ulici v Kateřinkách nebo s paní Jamnickou na Solné ulici v centru Opavy.

Přejeme Vám všem krásné a pohodové letní dny, vydařenou dovolenou a sluníčko na obloze i v duši.

Kolektiv oční ambulance

Máme nový web

posted in: Uncategorised | 0

Připravili jsme pro Vás zbrusu nové webové stránky, na kterých máte k dispozici veškeré potřebné údaje o naší ambulanci. Budete vědět kdo se o vás stará, jaké máme vybavení, co všechno nabízíme, kdy se na nás můžete obrátit i co Vás to bude stát. Budete tak mít vždy k dispozici všechny potřebné informace, a to v aktuální a přehledné podobě. Stránky jsou uzpůsobeny tak, aby se Vám s nimi pohodldně pracovalo jak na počítači, tak i v mobilu. Vše jednoduše, přehledně, pohodlně, na jednom místě…