Co byste měli vedět o SLUNEČNÍCH BRÝLÍCH…

posted in: Uncategorised | 0

Sluneční brýle je vhodné nosit od ranného věku, i malé děti si na ně dobře a rychle zvyknou ! Ve slunečních brýlích se nám podstatně lépe snáší ostré paprsky, chrání naše oči před prachem, pylem, drobným hmyzem, navíc jsou krásným módním doplňkem!

Co je ale ze všeho nejdůležitější, chrání naši oční sítnici před působením UV záření. K tomu, aby tuto funkci plnily, je nutné, aby Vaše brýle měly dobrý UV filtr !! Nekvalitní brýle nám sice udělají subjektivní pohodu, ale naprosto nás nechrání. Právě naopak! Za tmavým sklem se nám rozšíří zornice, potlačí se naše přirozené ochranné reakce a škodlivé UV záření působí na podstatně větší plochu sítnice- používáním tmavých brýlí bez UV filtru můžeme naše oči velmi poškodit !! Je zdravější jít raději bez nich než v nekvalitních !!

Po dni stráveném na slunci a koupání je pro všechny oči příjemné a posilující kápnout si umělé slzy. 
Dopřejme jim také zvýšenou dávku luteinu, je obsažen v barevné zelenině a ovoci, není třeba užívat jej v tabletách.

Letní prázdniny

posted in: Uncategorised | 0

informujeme Vás o naší dovolené a změně ordinačních hodin během letních prázdnin.

Naše ordinace bude uzavřena :

7.-9.7.
28.7.
20.8.


V těchto dnech budou akutní případy – tzn. úrazy a náhle vzniklé potíže- ošetřeny v oční ambulanci Slezské nemocnice.
Budeme-li muset z technických či zdravotních důvodů cokoliv měnit, bude to oznámeno na stránkách nebo na info tabulích v čekárně.

Během prázdnin bude ordinační doba denně 7-13hod, akutní případy budou ošetřeny mezi 7-8hod, všechna další vyšetření a konzultace pouze po předchozí domluvě. Využívejte, prosím, objednávky cestou sms či mailu, nejpozději následující pracovní den Vás budeme kontaktovat.
Budete-li potřebovat akutní ošetření pro Vaše prázdninové hosty, je to možné na našem pracovišti, napište nám mail nebo se s Vašimi příbuznými či přateli dostavte mezi 7-8hod do naší ambulance.
Pokud se Vám rozbijí nebo poškodí brýle, využijte prosím, oční vyšetření a výrobu brýlí optometristy v oční optice. Výbornou spolupráci máme s VH Optik vedle Alberta na Holasické ulici v Kateřinkách nebo s paní Jamnickou na Solné ulici v centru Opavy.

Přejeme Vám všem krásné a pohodové letní dny, vydařenou dovolenou a sluníčko na obloze i v duši.

Kolektiv oční ambulance

Máme nový web

posted in: Uncategorised | 0

Připravili jsme pro Vás zbrusu nové webové stránky, na kterých máte k dispozici veškeré potřebné údaje o naší ambulanci. Budete vědět kdo se o vás stará, jaké máme vybavení, co všechno nabízíme, kdy se na nás můžete obrátit i co Vás to bude stát. Budete tak mít vždy k dispozici všechny potřebné informace, a to v aktuální a přehledné podobě. Stránky jsou uzpůsobeny tak, aby se Vám s nimi pohodldně pracovalo jak na počítači, tak i v mobilu. Vše jednoduše, přehledně, pohodlně, na jednom místě…

Začínáme…

posted in: Uncategorised | 0

V únoru letošního roku došlo k transformaci společnosti MUDr. Marcela Sobotková, oční lékařka, s.r.o. Naše nová společnost Oční ambulance KUK s.r.o. , která se Vám tímto představuje, pro Vás pokračuje ve stejném personálním složení, jako tomu bylo doposud, jen v novém kabátě a s velkou chutí do práce. Děláme vše proto, abyste byli s našimi službami maximálně spokojení a velmi si vážíme Vaší důvěry. Přejeme všem hodně zdraví,síly a optimismu i v těchto složitých dobách.